Kullanıcı Sözleşmesi

Son Güncelleme: 27.10.2023

A – Genel Kurallar
 1. Özel Hocalar web sitesi “ozelhocalar.com” adresindedir. Bu sözleşmede kullanılan “Özel Hocalar”, site ve web site ifadeleri ozelhocalar.com’u kastetmektedir.

 2. Özel Hocalar web sitesine ait sosyal medya hesapları şu şekildedir: “instagram.com/ozelhocalar, twitter.com/ozelhocalar, facebook.com/ozelhocalar”. Sosyal medya hesapları denildiğinde bu maddede belirtilen adresler kastedilmektedir.

 3. Bu web siteyi ziyaret eden ve bu sitede üyelik kaydı oluşturan herkes kullanıcı/ziyaretçi sayılmaktadır.

 4. Özel Hocalar’a yaptığı kayıt başvurusu site yönetimi tarafından uygun bulunan kişilere, özel ders talepleri e-posta ile gönderilebilir.
 5. Özel Hocalar, kayıtlı olan üyelerin kendi profillerinde ve ilan sayfalarında yayımladıkları hiçbir bilginin doğru olduğuna dair garanti vermemektedir.
 6. Özel Hocalar, her türlü alanda kendilerini geliştirmek, bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen kişilerin bu amaca yönelik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilere ulaşabilmesini amaçlayan bir pazar yeri sitesidir. Özel Hocalar, özel ders verme işinde değildir.
 7. Özel Hocalar, hiçbir kullanıcıya ve kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 8. Özel Hocalar web sitesi, Google ve diğer arama motorları tarafından sürekli indekslenmektedir. Bu sebeple arama sonuçlarında üyelerimizin bilgileri gösterilebilir. Bu durum ilanınızın yayımdan kaldırılmasından sonra Google’ın ve diğer arama motorlarının sitemizi yeniden indekslenmesine kadar (yaklaşık 1 – 2 ay boyunca) devam eder. Indeksleme işlemleri Google ve diğer arama motorları ile ilgili olup, Özel Hocalar olarak hiçbir arama motoru üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.
B – Üyelikle İlgili Kurallar
 1. Herkes bu sitede yer alan üyelik kayıt formlarını doldurarak kayıt başvurusunda bulunabilir.
 2. Özel Hocalar, kayıt formu gönderen kişilerin üyeliklerini hiçbir sebep göstermeksizin onaylamayabilir, önceden yayımlanmış herhangi bir ilanı ve üyelik hesabını silebilir.
 3. Özel Hocalar’a site üzerinde yer alan kayıt formunu göndererek kayıt olan kişiler Üye olarak kabul edilmektedir.
 4. Tüm üyeler, bu sitedeki kişisel hesaplarına giriş yaparak üyelik hesaplarını tamamen silebilirler. Silinen üyelik hesaplarıyla ilgili tüm bilgiler kalıcı olarak sunucularımızdan silinir ve bu işlem geri alınamaz.
 5. Üye olurken kayıt formuna girilen tüm bilgiler ve yüklenen profil fotoğrafları, formu dolduran kişi tarafından aksi belirtilmediği sürece bu sitede herkese ve paylaşıma açık şekilde yayımlanır. Ayrıca Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında da herkese ve paylaşıma açık şekilde yayımlanabilir.
 6. Üyeler, hesaplarını, profillerini ve özel ders ilanlarını oluştururken kullandıkları her türlü yazı, fotoğraf, video, link vb. tüm içerikten tamamen kendileri sorumludurlar.
 7. Üyelerin oluşturduğu özel ders talepleri ve özel ders ilanları herkese ve paylaşıma açık şekilde bu sitede yayımlanır. 
 8. Yayımlanmak üzere özel ders talebi, özel ders ilanı ve üyelik hesabı oluşturan tüm üyeler, ilanlarının bu sitede ve Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında herkese açık şekilde yayımlanmasını kabul eder.
 9. Üyeler, oluşturdukları özel ders taleplerine ve özel ders ilanlarına ekledikleri tüm içeriğin hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bunun ihlali sonucunda oluşan hukuki yaptırımlardan tamamen ilgili üye ve üyeler sorumludur.
 10. Özel Hocalar, üyelerle ilgili tüm bilgileri yasal olarak gerekli olan hallerde resmi makamlarla paylaşma hakkına sahiptir.
C – Üyelik Doğrulama Kuralları
 1. Üyeler, sadece diploma veya öğrenci belgesi göndererek üyeliklerini doğrulatabilirler.
 2. Üyelik doğrulatmak için sadece ilgili üyenin bu sitede kayıtlı e-posta adresi üzerinden “destek@ozelhocalar.com” adresine gönderilen belgeler kabul edilmektedir. Başka hiçbir iletişim kanalından hiçbir belge kabul edilmemekte ve dikkate alınmadan silinmektedir.
 3. Doğrulama yapılması için gönderilen belgeler, 3. kişilerle ve herhangi bir kurumla paylaşılmaz. Bu belgeler ilgili üyeye ait doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra kalıcı olarak silinir. Göndereceğiniz belgelerdeki tüm hassas bilgilerinizi gizleyerek gönderim yapabilirsiniz. Belge gönderimleriyle ilgili tüm sorumluluk belge gönderimi yapan kişilere aittir. Özel Hocalar, gönderilen belgelerle ilgili hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Ç – İlan Yayımlama Kuralları
 1. Dileyen herkes bu web sitesinde belirlenen aylık ücreti karşılığında herkese açık şekilde özel ders ilanını yayımlayabilir.
 2. Özel Hocalar, ilan yayımlayan üyeler de dahil olmak üzere hiçbir kullanıcıya ve kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 3. Ücretli hizmet satışları MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ Madde 15/1(ğ) kapsamında değerlendirilmekte olup satın alan kişinin cayma hakkı yoktur. Bunun sonucu olarak hiçbir şekilde para iadesi yapılmamaktadır. 
 4. Satın alınan ücretli özelliklerin Özel Hocalar’dan kaynaklanan bir nedenden dolayı geçici olarak sunulamaması durumunda, talepte bulunan her üyenin satın aldığı özelliğinin süresi, hizmetlerin sunulamadığı gün kadar uzatılır. 
 5. Satın alınan özelliklerle ilgili hizmetlerin Özel Hocalar’dan kaynaklanan bir nedenden dolayı kalıcı olarak sunulamaması durumunda, talepte bulunan üyeye, hizmetlerin kesintiye uğradığı tarih baz alınarak kalan kullanım haklarının gün üzerinden belirlenecek ücret karşılığı geri ödenir.
 6. Geri ödeme miktarı, ücretli özellik satın alınırken ödenen ücretin, özellik paketinin sunulacağı toplam güne bölündükten sonra ilgili üyenin paketinde kalan gün sayısıyla çarpılarak belirlenmektedir. Geri ödeme miktarı belirlenirken bir ay 30 gün olarak kabul edilmektedir.
 7. Geri ödeme miktarı belirleme yöntemi örneği: 1 Aylık (30 gün) ilan yayımlayan (180 ₺) bir üyeye 20. günde geri ödeme yapılması gerekmesi varsayımında, önce paket fiyatı, paketle sunulan toplam gün sayısına (180/30=6 TL) bölünür. Bulunan günlük ortalama fiyat olan 6 TL, kalan gün sayısı (30-20=10 gün) ile çarpılarak (6×10=60 TL) geri ödeme miktarı belirlenir.
 
D – Üyelerle İletişim ve Özel Ders Talepleriyle İlgili Kurallar
 1. İsteyen herkes gerekli bilgilerini bu sitede yer alan talep formuna girerek özel ders taleplerini bize gönderebilir. Gönderilen tüm özel ders talepleri hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun ve bu sitenin amacıyla bağdaşacak nitelikte olmalıdır. Aksi durumlarda sorumluluk tamamen form gönderen kişiye aittir.
 2. Özel Hocalar sistemine gelen özel ders talepleri, site yönetimi tarafından uygun bulunan üye veya üyelere yönlendirilebilir. 
 3. Özel Ders Yönlendirme hizmeti tüm üyeler için belli bir ücrete tabidir. 
 4. Yönlendirilen özel dersin, ilgili üye tarafından yapılmaya başlanması halinde 2. ders saatinden sonra özel ders yönlendirme ücreti ilgili üyeden talep edilir. 
 5. Yönlendirilen özel dersin, ilgili üye tarafından hiç yapılmaması veya 2. ders saatinden sonra devam edilmemesi durumlarında özel ders yönlendirme ücreti ilgili üyeden talep edilmez.
 6. Özel Ders Yönlendirme ücretinin, yönlendirilen özel dersin 2. ders saati yapıldıktan sonra en geç 3 (üç) gün içinde Özel Hocalar web sitesinde belirtilen banka hesabına ilgili üye tarafından yatırılması gerekmektedir.
 7. Özel Hocalar, hiçbir kullanıcıya ve kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez. 
 8. Özel ders taleplerinin, üyelere teknik olarak iletiminin haricinde taraflar arasında veya bu taraflar ile 3. kişiler arasındaki hiçbir ilişkiye Özel Hocalar kesinlikle müdahil olmaz ve olması istenemez. Bu durumla ilgili Özel Hocalar sorumlu tutulamaz.
 9. Özel Hocalar, bu sitede özel ders ilanı yayımlayan üyeler ile bu üyelerden özel ders talebinde bulunan, bu üyelerle iletişim kuran veya kurmak isteyen kişiler arasındaki ilişkiye kesinlikle karışmaz. Bu kişilerin kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan dolayı Özel Hocalar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
E – Diğer Kurallar
 1. Bu Kullanıcı Sözleşmesinin, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetileceği, yorumlanacağı ve sonuçlandırılacağı, her türlü uyuşmazlık ve ihtilaf vukuunda Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağı taraflarca beyan ve kabul edilmiştir.
 2. Özel Hocalar, önceden haber vermeksizin site kurallarını değiştirme, bu kurallara ekleme ve çıkarma yapma hakkına her zaman sahiptir.
 3. Bu sözleşmeyi kabul ettiğinizde bu sitede geçerli olan Gizlilik Politikasını ve Çerez Politikasını da kabul etmiş sayılırsınız.
 4. Ozelhocalar.com, WordPress tabanlı bir web sitedir. Bu sitenin faaliyet gösterebilmesi için WordPress platformunda çalışabilen eklentiler sürekli kullanılmaktadır. Ozelhocalar.com, WordPress’in ve kullanılan eklentilerin gizlilik politikalarından ve diğer tüm uygulamalarından sorumlu değildir. WordPress platformu ve eklentilerle ilgili tüm sorumluluk tamamen platform ve eklenti geliştiricilerine aittir. WordPress ve eklentiler nedeniyle oluşabilecek hak kayıpları ve olumsuz durumlarla ilgili ozelhocalar.com’un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 5. Bu siteyi ziyaret eden kişiler ve tüm üyeler bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin ozelhocalar.com sitesini kullanmamaları gerekmektedir.
 6. İletişim için “destek@ozelhocalar.com” e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Genel olarak iletişimimiz e-posta üzerinden sağlanmaktadır. Bu web site aracılığıyla herhangi bir e-posta almak istemediğinizde üyelik hesabınızı ve özel ders ilanınızı silmeniz gerekmektedir.
Başa dön