ÖZEL HOCALAR

Aradığın Ders Burada

Pandemide Özel Ders Nasıl Olmalı?

Dünya çapında yaşanan Covid-19 virüsünün neden olduğu pandemi hayatımızda birçok alanda değişikliğe neden oldu. Bu değişiklerden en çok etkilenen alan ise eğitim öğretim. Yüz yüze eğitimden online eğitime geçilmesiyle evlerimiz artık yeni okullarımız haline geldi. Virüs tehlikesi nedeniyle yüz yüze özel dersler de pandemi öncesine nazaran ciddi anlamda azalış gösterdi. Peki pandemide yüz yüze özel ders nasıl olmalı?

Pandemi Özel Ders

Covid-19 virüsünün çok bulaşıcı olduğunu hatırlatırız. Bulaş riskini sıfıra indirmek için yüz yüze özel ders yerine online özel dersi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yine de yüz yüze özel ders almak isterseniz bulaş riskini olabildiğince azaltmak için çeşitli önlemler alabilirsiniz. Bu önlemlerden kısaca bahsedelim.

Öncelikle hem evinize gelecek öğretmenin hem de velisi olduğunuz öğrencinin ders boyunca maske takması bulaş riskini büyük ölçüde azaltacaktır. Bunun yanında öğrenci ve öğretmenin mümkün olduğunca mesafeli bir şekilde oturarak ders işlemesi, ders işlenilen ortamın sık aralıklarla havalandırılması ve dersten önce ve sonra ellerin yıkanması bulaş riskini neredeyse sıfıra indirecektir. Tabi bunların yanında evinize gelecek öğretmenin HES kodunu istemeyi ve risk durumunu her dersten önce kontrol etmenizi de kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu şekilde bulaş riskini ciddi anlamda düşürebilir ve virüsten olabildiğince uzak bir şekilde yüz yüze özel ders işlenmesini sağlayabilirsiniz. Önlemler tam olarak alındığında çok az da olsa virüsün bulaş riski vardır. Eğer bulaş riskini sıfırlamanız gerekliyse yüz yüze özel ders yerine online özel ders almayı düşünmenizi öneririz.

Online özel ders veren öğretmenleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yüz yüze özel ders veren öğretmenleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz 

Saygılarımızla 

ÖZEL HOCALAR