ÖZEL HOCALAR

Aradığın Ders Burada

AHMET MUAZ ÇALIŞKAN

Arapça Öğretmeni2 Yıllık Tecrübe
Bu kullanıcının hesap durumu: Kabul Edildi

This user has not added any information to their profile yet.

ÜYELİK BİLGİLERİ

28 Mart 2021

KİŞİSEL BİLGİLER

Erkek
25 yaşında

Yurt dışında (Suudi Arabistan) doğdum, ilkokul eğitimimi Suudi Arabistan'da Mısır ve Suriye uyruklu eğitmen ve öğrencisi ağırlıklı olan (Oloum Sharia Schools in Medina | Ministry of Education KSA) okulunda okudum. Ortaokul eğitimimi Suud eğitmen kadrosundan oluşan Islamic University of Madinah'de ortaokul enstitüsünde aldım.
Devamında lise eğitimimi Sudan'da (Turkish Maarif Foundation Of Sudan) tamamladım. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimin tamamını Arapça olarak aldım. Çeşitli zaman ve yerlerde Arapça ve Türkçe dil eğitmenliği yaptım. Halihazırda Arapça ve Türkçe dillerinde noterler huzurunda yeminli tercümanlık yapmaktayım ve bu süreç içerisinde eğitim hayatıma Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde devam etmekteyim, bu arada Adıyamanlıyım 🙂
Not: Birbirimizi daha iyi tanıyabilmek ve daha kaliteli bir yol izleyebilmek için deneme dersimiz mevcuttur.

MESLEKİ BİLGİLER

Arapça Öğretmeni
2 Yıllık Tecrübe

Neden bu kadar detaylı bilgi verdim? Bildiğiniz üzere arapça çok farklı lehçelerde konuşulmaktadır. Bu lehçelere hâkim olabilmek için olabildiğince Arapça dilini konuşan farklı bölgelerin insanlarıyla hemhal olmak gerekir. Ben sadece eğitim hayatımı sizlere anlatarak bunun büyük bir kısmına hâkim olduğumu sizlere göstermek istedim.
Arapça lehçeleri; Körfez, Necd lehçesi, Umman lehçesi, Hicaz lehçesi, Yemen lehçesi, Zufar lehçesi Nubi arabic Hassaniye Çad lehçesi, Sudan lehçesi, Mısır lehçesi, Yahudi arapçası, Akdeniz lehçesi, Güney Sudan lehçesi, Bedevi lehçesi, Fas lehçesi, Cezayir lehçesi, Saharan Levantine arabic.
Araplar kendi aralarında yerel halk dilini (Ammice) kullanırlarken gazete, dergi ve kitaplarda, televizyon programları, tiyatro, haber ve diplomaside standart Arapçayı (Fusha) tercih ediyorlar.

EĞİTİM BİLGİLERİ

Atatürk Üniversitesi
Hukuk Fakültesi
Hukuk

ÖZEL DERS BİLGİLERİ

Arapça
Okul Öncesi, Ortaokul, Lise, Üniversite
YDS, YÖKDİL
Birebir Ders
Erzurum
Yakutiye
50 ₺

Şimdiii bu açıklamalardan sonra şunu belirtmek isterim ki istediğiniz düzeyde sizlere eğitim verebilirim. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; maalesef ülkemizde yanlış eğitim modülleri ile sıkça karşılaşmaktayım, ne yazık ki bu eğitim şekilleri birçok öğrenciyi dil eğitiminden soğutmakta. Bunun klasik örneği şu; dil eğitimine gramer eğitimiyle giriş yapılması, hele ki bu arap dili için büyük hata kanaatimce.
Sonuç olarak bu biyografi ve açıklamalardan sonra size tabii ki eğitim almak istediğinizde bir sınırlama getirmeyeceğim. İstediğiniz düzeyde, istediğiniz alanda ve istediğiniz şekilde online veya yüz yüze olarak şahsımdan eğitim talep edebilirsiniz.

Not: Birbirimizi daha iyi tanıyabilmek ve daha kaliteli bir yol izleyebilmek için deneme dersimiz mevcuttur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bu öğretmene sadece sitemiz üzerinden mesaj gönderebilirsiniz!

Öğretmenlere mesaj gönderebilmek için bilgilerinizi girerek Üye Ol butonuna tıklayınız.