ÖZEL HOCALAR

Aradığın Ders Burada

Özel Ders Nedir?

Özel ders, bazı derslerin öğretilmesi veya bir sınava hazırlanılması amacıyla birebir veya grup halinde yapılan bir ders türüdür. 

Bu dersler genellikle öğrencinin veya öğretmenin evinde yapılmaktadır. Son zamanlarda özel ders mekanları arasına bazı kütüphaneler ve kitap kafeler de eklenmiştir. Ayrıca toplantı odaları da özel ders vermek amacıyla saatlik veya günlük olarak kiralanabilmektedir.

Özel dersler kısa süreli sadece belirli konuların öğretilmesi şeklinde veya uzun süreli dönemlik veya yıllık olarak yapılabilir. Öğrencinin ihtiyacına göre ders sıklığının belirlenebilmesi özel dersin sağladığı birçok kolaylıktan sadece biridir. Bunun yanında derslerin gün ve saatinin esnek bir şekilde belirlenebilmesi ve tek seferde anlaşılamayan konuların tekrar anlatılabilmesi gibi önemli avantajlar da sağlamaktadır.

Özel derste öğretmen anlatacağı konuyla ilgili tüm dikkatini öğrenciye verebileceğinden dersten alınacak verim en yüksek düzeyde olacaktır. Ders esnasında etrafta dikkat dağıtıcı herhangi bir şeyin olmaması öğrenmeyi büyük ölçüde desteklemektedir. 

Özel ders esnasında öğrenci üzerinde okuldaki sınıf ortamında olduğu gibi bir sosyal baskı oluşmamaktadır. Bu durum öğrencinin rahatlıkla derse katılımını sağlamakta ve kendini ifade etme becerisini geliştirmektedir.

Özel dersler genellikle alanında uzman öğretmenler tarafından veya üniversitede öğrenim gören öğrenciler tarafından verilmektedir. Özel ders ücretleri öğretmenlerin ders verdikleri alanlardaki uzmanlıklarına ve deneyimlerine göre kendileri tarafından belirlenmektedir.

Sitemizde yayınlanan özel ders ilanlarında öğretmenlere ait tüm bilgileri inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz öğretmeni seçerek sitemiz üzerinden hızlıca mesaj gönderebilirsiniz.

Özel ders veren öğretmenleri görmek ve ilanlarını incelemek için aşağıdan kategori seçiniz.