Sıkça Sorulan Sorular

En çok merak edilen soruları ve cevapları okuyabilirsiniz.

Özel ders almak ve vermek isteyenlerin birbirleriyle doğrudan iletişim kurmasını sağlamak adına özel ders vermek isteyenlerin ilanlarını ücretsiz bir şekilde hazırlayıp, yayınlıyoruz.

Sitemizde ücretsiz bir şekilde özel ders ilanı verebilirsiniz. Özel ders isteyen kişilerin gönderdiği ders talepleri ve mesajlar tüm ders verenlere otomatik olarak e-posta yoluyla iletilir.

Özel ders ilanı vermek için sitemizde yer alan üyelik kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Üyelik kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra üyeliğinizle ilgili bir sıkıntı yoksa hesabınızı onaylayacağız.

Kimlik ve eğitim bilgilerinizi kanıtlayan (diploma, öğrenci belgesi, mezun belgesi, transkript vb.) resmi bir belge göndererek üyeliğinizi onaylayabilirsiniz. Onaylı üyelik için gönderdiğiniz belgeler hiçbir şekilde sitemizde yayınlanmaz ve herhangi 3. kişi veya kurumla paylaşılmaz. İlanınızı kaldırdığınızda sizinle ilgili sakladığımız tüm belgeler sistemlerimizden silinir.

Kayıt formunu doldurup, gerekli belgeleri gönderdiyseniz başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. İncelemeler yapıldıktan sonra belgelerinizin profil bilgilerinizi doğrulaması takdirde sizi “Onaylı Üye” statüsüne geçireceğiz.

Hesabınız en kısa zamanda incelenip, siteye uygun bulunması durumunda en geç 24 saat içinde yayına alınacaktır. Bu süre 48 saati geçtiği takdirde gecikmeyle ilgili olarak size e-posta yoluyla bilgi verilir.

Kayıt formunda belirttiğiniz bilgiler kullanılarak oluşturulan ilanınız herkese açık olarak yayınlanır ve bilgilerinizi (varsa fotoğrafınızla birlikte) sitemizi ziyaret eden herkes görebilir. Dilerseniz hesabınıza girerek profilinizi gizleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman herkese açık olan özel ders ilanınıza fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz. Profili düzenle kısmından bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Google sitemizi aralıklarla taramakta ve sitemizde yer alan tüm bilgileri kendi arama sonuçlarında göstermektedir. İlanınız herkese açık olduğundan Google ilanda yer alan bilgilerinizi, varsa fotoğrafınızı tarayacak ve kendi arama sonuçlarında gösterecektir. Bu durumla ilgili Google üzerinde yaptırım yetkimiz olmadığını hatırlatırız.

İlanınızı güncellemek için hesabınıza giriş yapabilir ve profili düzenle kısmından dilediğiniz güncellemeyi yapabilirsiniz.

Özel ders isteyenler tüm ders verenlerle anında paylaşılabilecek şekilde genel bir mesaj veya ders talebi gönderebilirler. Premium üye olursanız ders almak isteyenler size doğrudan ulaşabilir.

Sitemizin giderlerini karşılamak için Google ile yaptığımız reklam anlaşması gereğince sitemizi ziyaret eden kişilere özel, kullanım geçmişlerine dayalı reklamlar Google tarafından özel bir algoritmayla gösterilmektedir. Gördüğünüz reklamların içeriklerini Google belirlemektedir.

Alan adımızın her yıl yeniden tescili, yurt dışında bulunan sunucumuzun kirası, güvenliğiniz için gerekli sertifikalar, sitemizin daha geniş bir kitleye ulaşması için reklam, tanıtım işleri ve bunlara ek olarak tüm operasyonel giderleri kendi dahili bütçemizden karşılamaktayız.

Hesabınıza giriş yaparak ilanınızı gizleyebilir veya isterseniz tamamen silebilirsiniz.

Bu durum tamamen Google ile ilgilidir. İlanınız kaldırıldıktan sonra Google sitemizi tekrar taradığında kendi bilgilerini güncelleyecektir. Google’ın kendini güncellemesi 1 – 2 aylık bir süreç olup, Özel Hocalar platformu olarak Google’ın uygulamaları ve politikaları üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.