En çok merak edilen soruları ve cevapları okuyabilirsiniz.

Özel ders almak ve vermek isteyenlerin birbirleriyle doğrudan iletişim kurmasını sağlamak adına özel ders vermek isteyenlerin ilanlarını ücretsiz bir şekilde hazırlayıp, yayınlıyoruz.

Sitemizde ücretsiz bir şekilde özel ders ilanı verebilirsiniz. Özel ders isteyen kişilerin gönderdiği ders talepleri ve mesajlar tüm ders verenlere otomatik olarak e-posta yoluyla iletilir.

Özel ders ilanı vermek için sitemizde yer alan üyelik kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Üyelik kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra üyeliğinizle ilgili bir sıkıntı yoksa hesabınızı onaylayacağız.

Kimlik ve eğitim bilgilerinizi kanıtlayan (diploma, öğrenci belgesi, mezun belgesi, transkript vb.) resmi bir belge göndererek üyeliğinizi onaylayabilirsiniz. Onaylı üyelik için gönderdiğiniz belgeler hiçbir şekilde sitemizde yayınlanmaz ve herhangi 3. kişi veya kurumla paylaşılmaz. İlanınızı kaldırdığınızda sizinle ilgili sakladığımız tüm belgeler sistemlerimizden silinir.

Kayıt formunu doldurup, gerekli belgeleri gönderdiyseniz başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. İncelemeler yapıldıktan sonra belgelerinizin profil bilgilerinizi doğrulaması takdirde sizi “Onaylı Üye” statüsüne geçireceğiz.

Hesabınız en kısa zamanda incelenip, siteye uygun bulunması durumunda en geç 24 saat içinde yayına alınacaktır. Bu süre 48 saati geçtiği takdirde gecikmeyle ilgili olarak size e-posta yoluyla bilgi verilir.

Kayıt formunda belirttiğiniz bilgiler kullanılarak oluşturulan ilanınız herkese açık olarak yayınlanır ve bilgilerinizi (varsa fotoğrafınızla birlikte) sitemizi ziyaret eden herkes görebilir. Dilerseniz hesabınıza girerek profilinizi gizleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman herkese açık olan özel ders ilanınıza fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz. Profili düzenle kısmından bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Google sitemizi aralıklarla taramakta ve sitemizde yer alan tüm bilgileri kendi arama sonuçlarında göstermektedir. İlanınız herkese açık olduğundan Google ilanda yer alan bilgilerinizi, varsa fotoğrafınızı tarayacak ve kendi arama sonuçlarında gösterecektir. Bu durumla ilgili Google üzerinde yaptırım yetkimiz olmadığını hatırlatırız.

İlanınızı güncellemek için hesabınıza giriş yapabilir ve profili düzenle kısmından dilediğiniz güncellemeyi yapabilirsiniz.

Özel ders isteyenler tüm ders verenlerle anında paylaşılabilecek şekilde genel bir mesaj veya ders talebi gönderebilirler. Premium üye olursanız ders almak isteyenler size doğrudan ulaşabilir.

Sitemizin giderlerini karşılamak için Google ile yaptığımız reklam anlaşması gereğince sitemizi ziyaret eden kişilere özel, kullanım geçmişlerine dayalı reklamlar Google tarafından özel bir algoritmayla gösterilmektedir. Gördüğünüz reklamların içeriklerini Google belirlemektedir.

Alan adımızın her yıl yeniden tescili, yurt dışında bulunan sunucumuzun kirası, güvenliğiniz için gerekli sertifikalar, sitemizin daha geniş bir kitleye ulaşması için reklam, tanıtım işleri ve bunlara ek olarak tüm operasyonel giderleri kendi dahili bütçemizden karşılamaktayız.

Hesabınıza giriş yaparak ilanınızı gizleyebilir veya isterseniz tamamen silebilirsiniz.

Bu durum tamamen Google ile ilgilidir. İlanınız kaldırıldıktan sonra Google sitemizi tekrar taradığında kendi bilgilerini güncelleyecektir. Google’ın kendini güncellemesi 1 – 2 aylık bir süreç olup, Özel Hocalar platformu olarak Google’ın uygulamaları ve politikaları üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.

Online ders hocalarla etkileşim içinde ders işleyebileceğiniz, ders esnasında hocayla karşılıklı konuşma yapabileceğiniz internet üzerinden yapılan bir ders türüdür. 

Online dersler internet üzerinden yapıldığı için istediğiniz yerden derse katılabilirsiniz. Ayrıcalıklı hocalardan aldığınız online dersleri daha sonra dilediğiniz kadar tekrar izleyebilirsiniz.

Anlamadığınız bir konuyu en hızlı şekilde öğrenmek için online ders en etkili yöntemdir. Online ders verenlerin müsaitlik durumuna göre anında derse başlama şansınız vardır. Dersleri daha sonra dilediğiniz kadar tekrar izleme olanağı da öğrendiklerinizi tekrar etmeniz açısından büyük bir imkan sunmaktadır.

Ayrıcalıklı hocalar tarafından online dersi tanıtmak amacıyla 1 defaya mahsus kişiye veya gruba özel 15 dakikalık ücretsiz tanıtım dersi yapılmaktadır.

Ayrıcalıklı hocalarla yaptığınız online dersler akıllı dijital kitaplar eşliğinde işlenmektedir. Siz de isterseniz o kitabın basılı halini kitapçılardan satın alabilirsiniz.

Ayrıcalıklı hocalarla yapılan dersler MEB onaylı akıllı dijital kitaplar eşliğinde işlenmektedir. Siz de isterseniz o kitabın basılı halini kitapçılardan satın alabilirsiniz.

Hayır. Ayrıcalıklı hocaların online dersleri akıllı ekran paylaşımı şeklinde yapılmaktadır. Hocanın ekranı ve yaptığı tüm çizimler eş zamanlı olarak size yansıtılır. Siz istemediğiniz sürece hocayı görmezsiniz.

Online derslerde hocayla karşılıklı konuşma imkanınız bulunmaktadır. Tıpkı hocayla birebir ders alıyormuş veya mini bir sınıfta ders dinliyormuş gibi hocaya soru sorabilirsiniz. Ayrıcalıklı hocalarla yapılan dersler esnasında sesli iletişim imkanı en fazla 10 kişilik gruplara verilmektedir. 100 Kişilik gruplarda seans esnasında sesli iletişim imkanı öğrenci sayısının çok fazla olmasından dolayı verilmemektedir.

Derslerin süresi online ders verenlere göre değişebilir. Genellikle online bir ders 40 veya 60 dakika sürmektedir.

Ayrıcalıklı hocalardan bireysel olarak aldığınız online derslerde acil bir ihtiyacınız olduğunda online ders verenin de izniyle derse ara verebilir, daha sonra kaldığınız yerden tekrar devam edebilirsiniz. Bu imkan grup derslerinde verilmemektedir.

Ayrıcalıklı hocalarla yapılan bireysel derslerde internet bağlantınız kesilirse derse ara verilir, dersin kalan süresi bağlantının tekrar sağlandığı uygun bir zamanda tamamlanır. Grup derslerinde bağlantınız kesildiği takdirde derse ara verilmez, internet bağlantınızla ilgili sorun ortadan kalktığında online ders eğer devam ediyorsa tekrar katılabilirsiniz. Eğer internet bağlantınız sağlandığında ders bitmişse dersin tekrar videosunu izleyebilirsiniz.

Ayrıcalıklı hocalarla yapılan bireysel seanslara belirlenen tarih ve saatte katılamadığınızda o ders hiç yapılmamış gibi düşünülür. Uygun bir zaman belirlenebilirse telafi edilir veya rutin programınıza göre devam edilir. Grup seanslara katılamama durumunda telafi hakkı verilmemekte ve grup seansı diğer katılımcılarla yapılmaktadır. Katılamadığınız grup seanslarının tekrarlarını izleyebilirsiniz. Bir aylık takvimde en fazla %25 oranında ücretsiz devamsızlık yapma hakkınız vardır. Devamsızlık sınırını aştığınızda katılamadığınız derslerin ücretleri de sanki o derse katılmışsınız gibi yansıtılır veya hocanızın da takdiriyle online ders kaydınız silinir.

Ayrıcalıklı hocalardan online ders aldığınızda Özel Hocalar sitesi üzerinde size veya grubunuza özel şifreli bir sayfa oluşturulur. Moderatörler bu sayfayı sürekli güncelleyerek en son aldığınız derslerin videosunu ekler ve siz de bu sayede aldığınız canlı dersleri tekrar izleme olanağı bulursunuz. Online ders kaydınız silindiğinde oluşturulan bu sayfalara erişim hakkınızı kaybedeceğinizi unutmayınız.

Online derslere istediğiniz tüm cihazlardan katılabilirsiniz. En iyi deneyim için ZOOM uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir.

Bir seans online ders 90 dakika sürmektedir. Bir seans online derste 1080p kalitede 90 dakikalık bir film izlemekle eş değer olarak kotanızdan veri tüketimi olacaktır. Yaklaşık olarak 1,5 – 2 GB aralığında bir veri aktarımı olacağını göz önünde bulundurunuz.

Özel Hocalar olarak online ders aldığınız kişilerle aranızdaki tahsilat işlemlerinde aracılık yapmadığımızı hatırlatırız. 

Online derslere ait ödemelerinizi ders aldığınız kişinin hesabına banka üzerinden EFT veya Havale yöntemini kullanarak aylık, haftalık veya her seans sonunda olacak şekilde yapabilirsiniz. Ödemelerinizi yaparken açıklama kısmına ders alan öğrencinin adını, soyadını ve sınıfını yazmanız online ders veren açısından açıklayıcı olacaktır. (Örneğin, Nehir Çalışkan 8. Sınıf)

Kredi kartıyla ödeme sistemimiz kurulum aşamasındadır. Yakın zamanda bu sistemimiz hizmete açılacaktır. Şu an için en şeffaf ve güvenilir ödeme yöntemleri olan EFT ve Havale ile ders veren kişilerin hesabına online ders ödemelerinizi yapabilirsiniz.