ÖZEL HOCALAR

Aradığın Ders Burada

Kullanıcı Sözleşmesi

 1. Özel Hocalar sitesi “ozelhocalar.com” adresindedir. Bu sözleşmede kullanılan “Özel Hocalar”, site ve web site ifadeleri ozelhocalar.com’u kastetmektedir.

 2. Özel Hocalar sitesine ait sosyal medya hesapları şu şekildedir: “instagram.com/ozelhocalar, twitter.com/ozelhocalar, facebook.com/ozelhocalar, g.page/ozelhocalar”. Sosyal medya hesapları denildiğinde bu maddede belirtilen adresler kastedilmektedir.

 3. Bu web siteyi ziyaret eden ve bu sitede üyelik kaydı oluşturan herkes kullanıcı sayılmaktadır.
 4. Özel Hocalar’a yaptığı üyelik başvurusu site yönetimi tarafından uygun bulunan kişilerin özel ders ilanları ve özel ders talepleri ozelhocalar.com’da ücretsiz bir şekilde herkese ve paylaşıma açık bir şekilde yayınlanır.
 5. Özel Hocalar, üye olmak için kayıt formu gönderen kişilerin üyeliklerini hiçbir sebep göstermeksizin onaylamayabilir, önceden yayınlanmış herhangi bir ilanı ve üyelik hesabını silebilir.
 6. Özel ders ilanı yayınlayan kişiler diledikleri zaman Özel Hocalar üzerindeki kişisel hesaplarına giriş yaparak ilanlarını gizleyebilir ve yayından kaldırabilirler. Yayından kaldırılan ilanlarla ilgili tüm bilgiler kalıcı olarak sunucularımızdan silinir ve bu işlem geri alınamaz.
 7. Özel Hocalar’a site üzerinde yer alan üye kayıt formunu göndererek kayıt olan kişiler Üye olarak kabul edilmektedir. Üye ifadesi Normal Üyeleri, Premium Üyeleri, Mesaj Üyeleri ve Talep Üyeleri olmak üzere tüm üye gruplarını kapsamaktadır.
 8. Üyeler, kendi hesaplarını gizleyebilme ve silebilme yetkisine sahiptirler.
 9. Üyeler, hesaplarını, profillerini ve özel ders ilanlarını oluştururken kullandıkları her türlü yazı, fotoğraf, video, link vb. tüm içerikten tamamen kendileri sorumludurlar.
 10. Üyelerin oluşturduğu özel ders talepleri ve özel ders ilanları herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır.
 11. Mesaj üyeleri ve talep üyeleriyle ilgili bilgiler özel ders taleplerinin yayınlandığı sayfa olan “https://ozelhocalar.com/ozel-ders-taleplerini-goruntule/” sayfasında herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır.
 12. Üyeler, oluşturdukları özel ders taleplerine ve özel ders ilanlarına ekledikleri tüm içeriğin hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bunun ihlali sonucunda oluşan hukuki yaptırımlardan tamamen ilgili üye ve üyeler sorumludur.
 13. Normal ve Premium Üyeler, sadece diploma veya öğrenci belgesi göndererek üyeliklerini doğrulatabilirler. Üyelikleri doğrulandığında profillerinde “Onaylı Profil” ibaresi yer alır.
 14. Üniversitelerin eğitimle ilgili ön lisans veya lisans programlarından mezun olan üyeler doğrulama yaptıklarında profillerine ek olarak “Uzman Öğretmen” ibaresi de eklenir.
 15. Üyelik doğrulatmak için sadece ilgili üyeye ait üye kayıt formuna veya profil hesabına yüklenerek gönderilen ve ilgili üyenin bu sitede kayıtlı e-posta adresi üzerinden Özel Hocalar’a ait e-posta adresine gönderilen belgeler kabul edilmektedir. Başka hiçbir iletişim kanalından hiçbir belge kabul edilmemekte ve dikkate alınmadan silinmektedir.
 16. Doğrulama yapılması için gönderilen belgeler, hiçbir şekilde 3. kişilerle ve herhangi bir kurumla paylaşılmaz. Bu belgeler ilgili üyeye ait doğrulama işlemi tamamlandıktan hemen sonra kalıcı olarak silinir. Göndereceğiniz belgelerdeki tüm hassas bilgilerinizi gizleyerek gönderim yapabilirsiniz. Belge gönderimleriyle ilgili tüm sorumluluk belge gönderimi yapan kişilere aittir. Özel Hocalar, gönderilen belgelerle ilgili hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 17. Premium Üyelik, şu an için sadece kampanyalarla veya özel davetiyeyle mümkündür.
 18. Premium Üyelik Paketleri, 1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ve 1 Yıllık olmak üzere 4 (dört) adetten oluşmaktadır.
 19. Premium Üyelik satın alan üyeler satın aldıkları paketin kapsadığı süre boyunca Premium Üyelik paketinde yer alan tüm avantajlardan yararlanabilirler.
 20. Google Arama Sonuçları reklamından sadece Premium Üyelik paketini ücretli bir şekilde satın alan Premium Üyeler talep etmeleri şartıyla yararlanabilirler.
 21. Google Arama Sonuçları reklamı, ilgili üyenin bu sitede yayınlanan özel ders ilan sayfası, tüm Türkiye’de “özel ders” anahtar kelimesini içerecek şekilde yapılan Google aramalarında Google’ın belirlediği algoritmaya dayalı olarak çıkacak şekilde yapılacaktır.
 22. Özel Hocalar, Google Arama Sonuçları reklamıyla ilgili hiçbir üyeye herhangi bir garanti vermemektedir. Bu reklam tamamen Google tarafından yapılmaktadır. Reklamı yapılan her üye, kendisine ait kalan hediye reklam bütçe miktarını ve reklamının toplam tıklanma sayısını kendi özel ders ilan sayfasından öğrenebilir. Reklamla ilgili tüm bilgiler Google’dan alınmaktadır.
 23. Google Arama Sonuçları reklamı, Premium Üyenin satın aldığı üyelik paketinde üst sınır olarak belirtilen hediye reklam bütçesiyle ve paket süresiyle sınırlıdır. Reklam bütçesinin tamamının kullanılmasıyla ilgili bir garanti verilmemektedir. Paket süresi bitiminde varsa kalan reklam bütçesi hiçbir şekilde devredilmez, paraya çevrilmez ve geri iade edilmez.
 24. Google Arama Sonuçları reklam bütçesi Premium Üyenin satın aldığı pakette belirtilen sınıra ulaştığında veya bütçe sınırına ulaşılmasa dahi satın alınan Premium Üyelik Paketinin süresi sona erdiğinde Google Arama Sonuçları reklamları durdurulur. Premium Üyelik Paketinin süresi sona erdiğinde reklam bütçesinden varsa kalan tüm miktar silinir.
 25. Google Arama Sonuçları reklamı yapılan üyeler, talep etmeleri şartıyla kendi reklamlarını istedikleri zaman iptal edebilirler. İptal talebi bize ulaştığında en kısa zamanda işleme konulur. Reklam iptali yapıldığında ilgili üyenin satın aldığı pakete ait kalan tüm reklam hakları silinir.
 26. Özel Hocalar, Premium Üyeler de dahil olmak üzere hiçbir kullanıcıya ve kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 27. Premium Üyelik satışları MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ Madde 15/1(ğ) kapsamında değerlendirilmekte olup üyelik paketi satın alan Premium Üyenin cayma hakkı yoktur. Bunun sonucu olarak hiçbir şekilde para iadesi yapılmamaktadır. Premium Üyeler, para iadesi olmaksızın diledikleri zaman üyeliklerini gizleyebilir veya silebilirler.
 28. Premium Üyelik paketlerinde yer alan hizmetlerin Özel Hocalar’dan kaynaklanan bir nedenden dolayı sunulamaması durumunda ilgili üye veya üyelerin talebi üzerine, hizmetlerin kesintiye uğradığı tarih baz alınarak ilgili üye veya üyelerin Premium Üyelik paketlerindeki kalan kullanım haklarının gün üzerinden belirlenecek ücret karşılığı ilgili üye veya üyelere geri ödenir.
 29. Geri ödeme miktarı, Premium Üyelik paketi satın alınırken ödenen ücretin, üyelik paketinin sunulacağı toplam güne bölündükten sonra ilgili üyenin Premium Üyelik paketindeki kalan gün sayısıyla çarpılarak belirlenmektedir. Geri ödeme miktarı belirlenirken bir ay 30 gün olarak kabul edilmektedir.
 30. Geri ödeme miktarı belirleme yöntemi örneği: 3 Aylık (90 gün) Premium Üyelik paketini 1.250 TL’ye satın alan bir üyeye 50. günde geri ödeme yapılması gerekmesi varsayımında, 50 günlük paket kullanım ücreti (695 TL) düşülerek kalan tutar iade edilir.

 31. Özel Hocalar, her türlü alanda kendilerini geliştirmek, bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen kişilerin bu amaca yönelik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilere ulaşabilmesini amaçlayan bir pazar yeri sitesidir. Özel Hocalar, özel ders verme işinde değildir.
 32. Özel Hocalar, kayıtlı olan üyelerin kendi profillerinde ve ilan sayfalarında yayınladıkları hiçbir bilginin doğru olduğuna dair garanti vermemektedir.
 33. Özel Hocalar web sitesi, Google ve diğer arama motorları tarafından sürekli indekslemektedir. Bu sebeple arama sonuçlarında üyelerimizin bilgileri gösterilebilir. Bu durum ilanınızın yayından kaldırılmasından sonra Google’ın ve diğer arama motorlarının sitemizi yeniden indekslemesine kadar (yaklaşık 1 – 2 ay boyunca) devam eder. Indeksleme işlemleri Google ve diğer arama motorları ile ilgili olup, Özel Hocalar olarak hiçbir arama motoru üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.
 34. Yayınlanmak üzere özel ders talebi, özel ders ilanı ve üyelik hesabı oluşturan tüm üyeler, ilanlarının bu sitede ve Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında herkese açık şekilde yayınlanmasını kabul eder.
 35. İsteyen herkes gerekli bilgilerini girip Mesaj Üyesi veya Talep Üyesi olarak sitemizde kayıtlı olan Normal ve Premium üyelere mesaj gönderebilir. Gönderilen tüm mesajlar hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun ve bu sitenin amacıyla bağdaşacak nitelikte olmalıdır. Aksi durumlarda sorumluluk tamamen mesaj sahibi üyeye aittir.
 36. Özel Hocalar sistemine gelen özel ders talepleri, site yönetimi tarafından uygun bulunan üye veya üyelere yönlendirilebilir. 
 37. Özel Ders Yönlendirme hizmeti sadece Normal Üyeler için belli bir ücrete tabidir. 
 38. Yönlendirilen özel dersin, ilgili üye tarafından yapılmaya başlanması halinde özel ders yönlendirme ücreti ilgili üyeden talep edilir. 
 39. Yönlendirilen özel dersin, ilgili üye tarafından hiç yapılmaması durumunda özel ders yönlendirme ücreti ilgili üyeden talep edilmez.
 40. Özel Ders Yönlendirme ücreti, yönlendirilen özel dersin yapılmaya başlandığı tarihten itibaren en geç 3 (üç) gün içinde Özel Hocalar web sitesinde belirtilen banka hesabına ilgili üye tarafından yatırılması gerekmektedir.
 41. Özel Ders Yönlendirme hizmeti, özel ders yönlendirmesi yapıldığı andaki Premium Üyeler için ücretsizdir.
 42. Özel Hocalar, hiçbir kullanıcıya ve kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 43. Üyeler arasında bu site üzerinden gönderilen mesajların teknik olarak iletiminin haricinde taraflar arasında veya bu taraflar ile 3. kişiler arasındaki hiçbir ilişkiye Özel Hocalar kesinlikle müdahil olmaz ve olması istenemez. Bu durumla ilgili Özel Hocalar sorumlu tutulamaz.
 44. Özel Hocalar, üyelerle ilgili bilgilerin herkese açık yayınlanmayan gizli kısımlarını yasal zorunluluklar haricinde hiçbir şekilde 3. kişi, kurum veya uygulamayla paylaşmaz.
 45. Kayıt formuna girilen bilgiler ve yüklenen profil fotoğrafları, formu dolduran kişi tarafından aksi belirtilmediği sürece bu sitede herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır. Ayrıca Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında da herkese açık şekilde yayınlanabilir.
 46. Özel Hocalar, sitede özel ders ilanı yayınlayan kişiler ile onlarla iletişim kuran veya kurmak isteyen kişiler arasındaki ilişkiye kesinlikle karışmaz. Bu kişiler kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan dolayı Özel Hocalar’ı hiçbir şekilde sorumlu tutamazlar.
 47. Ozelhocalar.com, WordPress tabanlı bir web sitedir. Faaliyet gösterebilmemiz için WordPress platformunda olan birçok eklenti sitemizde çalışmaktadır. Bu eklentilerin geliştiricileri ve sunucuları Türkiye dışında bir ülkede yer alabilir. Sitemizi ziyaret ettiğinizde bilgilerinizin yurt içi ve yurt dışı sunucularıyla paylaşılacağını kabul etmiş sayılırsınız.
 48. Bu Kullanıcı Sözleşmesinin, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetileceği, yorumlanacağı ve sonuçlandırılacağı, Özel Hocalar’ın her türlü kayıtlarının 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun 222. Maddesi anlamında kesin delil teşkil edeceği, her türlü uyuşmazlık ve ihtilaf vukuunda Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağı taraflarca beyan ve kabul edilmiştir.
 49. Özel Hocalar, önceden haber vermeksizin site kurallarına ekleme ve çıkarma yapma hakkına sahiptir.
 50. Bu sözleşmeyi kabul ettiğinizde bu sitede geçerli olan KVKK Aydınlatma ve Açık Rıza Metnine onay vermiş olup Gizlilik Politikasını ve Çerez Politikasını da kabul etmiş sayılırsınız.
 51. Bu siteyi ziyaret eden kişiler ve tüm üyeler bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin ozelhocalar.com sitesini kullanmamaları gerekmektedir.
 52. İletişim için “destek@ozelhocalar.com” e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.