Kullanıcı Sözleşmesi

 1. Özel Hocalar sitesi “ozelhocalar.com” adresindedir. Bu sözleşmede kullanılan Özel Hocalar ve site ifadeleri ozelhocalar.com’u kastetmektedir.
 2. Özel Hocalar sitesine ait sosyal medya hesapları şu şekildedir: “instagram.com/ozelhocalar, twitter.com/ozelhocalar, facebook.com/ozelhocalar”. Sosyal medya hesapları denildiğinde bu maddede belirtilen adresler kastedilmektedir.
 3. Bu siteyi ziyaret eden ve bu sitede üyelik kaydı oluşturan herkes kullanıcı sayılmaktadır.
 4. Özel Hocalar’a yaptığı üyelik başvurusu site yönetimi tarafından uygun bulunan kişilerin özel ders ilanları ve özel ders talepleri ozelhocalar.com’da ücretsiz bir şekilde herkese ve paylaşıma açık bir şekilde yayınlanır.
 5. Özel Hocalar, üye olmak için kayıt formu gönderen kişilerin üyeliklerini hiçbir sebep göstermeksizin onaylamayabilir, önceden yayınlanmış herhangi bir ilanı ve üyelik hesabını silebilir.
 6. Özel ders ilanı yayınlayan kişiler diledikleri zaman Özel Hocalar üzerindeki kişisel hesaplarına giriş yaparak ilanlarını gizleyebilir ve yayından kaldırabilirler. Yayından kaldırılan ilanlarla ilgili tüm bilgiler kalıcı olarak sunucularımızdan silinir ve bu işlem geri alınamaz.
 7. Özel Hocalar’a site üzerinden form göndererek kayıt olan kişiler Üye olarak kabul edilmektedir. Üye ifadesi Normal Üyeleri, Premium Üyeleri, Mesaj Üyeleri ve Talep Üyeleri olmak üzere tüm üye gruplarını kapsamaktadır.
 8. Sadece Normal Üyeler ve Premium Üyeler hesaplarını gizleyebilme ve silebilme yetkisine sahiptirler.
 9. Üyeler, hesaplarını, profillerini ve özel ders ilanlarını oluştururken kullandıkları her türlü yazı, fotoğraf, video, link vb. tüm içerikten tamamen kendileri sorumludurlar.
 10. Üyelerin oluşturduğu özel ders talepleri ve özel ders ilanları herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır.
 11. Mesaj üyeleri ve talep üyeleriyle ilgili bilgiler özel ders taleplerinin yayınlandığı sayfa olan “ozelhocalar.com/talepler” sayfasında herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır.
 12. Üyeler, oluşturdukları özel ders taleplerine ve özel ders ilanlarına ekledikleri tüm içeriğin hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bunun ihlali sonucunda oluşan hukuki yaptırımlardan tamamen ilgili üye ve üyeler sorumludur.
 13. Normal ve Premium Üyeler, sadece diploma veya öğrenci belgesi göndererek üyeliklerini doğrulatabilirler. Üyelikleri doğrulandığında profillerinde “Onaylı Profil” ibaresi yer alır. 
 14. Üniversitelerin eğitimle ilgili ön lisans veya lisans programlarından mezun olan üyeler doğrulama yaptıklarında profillerine ek olarak “Uzman Öğretmen” ibaresi de eklenir.
 15. Premium Üyelik, site üzerinden satışla, kampanyalarla ve özel davetiyeyle mümkündür.
 16. Premium Üyelik satın alan üyeler satın aldıkları paketin kapsadığı süre boyunca Premium Üyelik paketinde yer alan tüm hizmetlerden yararlanabilirler.
 17. Premium Üyelik Paketleri, 1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ve 1 Yıllık olmak üzere 4 (dört) adetten oluşmaktadır.
 18. Özel Hocalar, Premium Üyeler de dahil olmak üzere kayıtlı hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 19. Premium Üyelik satışları MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ Madde 15/1(ğ) kapsamında değerlendirilmekte olup üyelik paketi satın alan Premium Üyenin cayma hakkı yoktur. Bunun sonucu olarak hiçbir şekilde para iadesi yapılmamaktadır. Premium Üyeler, para iadesi olmaksızın diledikleri zaman üyeliklerini gizleyebilir veya silebilirler.
 20. Premium Üyelere ait hesapların site yönetimi tarafından, ilgili üye veya üyelerin bu sözleşmeyi ihlal etmesi ve mücbir sebepler dışında kalan bir sebeple silinmesi veya Premium Üyelik paketinde yer alan hizmetlerin herhangi bir nedenle Özel Hocalar tarafından kalıcı olarak sunulamaması durumunda ilgili üye veya üyelere, Premium Üyelik Paketlerinde kalan kullanım hakları kadarınca gün üzerinden hesap edilerek geri ödeme yapılır.
 21. Özel Hocalar, her türlü alanda kendilerini geliştirmek, bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen kişilerin bu amaca yönelik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişilere ulaşabilmesini amaçlayan bir pazar yeri sitesidir. Özel Hocalar, özel ders verme işinde değildir.
 22. Özel Hocalar, kayıtlı olan üyelerin profillerinde yayınladıkları kimlik bilgileri, nitelikleri vb. hiçbir bilgiyle ilgili doğru olduğuna dair garanti vermemektedir.
 23. Özel Hocalar, Google ve diğer arama motorları tarafından sürekli indekslemektedir. Bu sebeple arama sonuçlarında üyelerimizin bilgileri gösterilebilir. Bu durum ilanınızın yayından kaldırılmasından sonra Google’ın ve diğer arama motorlarının sitemizi yeniden indekslemesine kadar (yaklaşık 1 – 2 ay boyunca) devam eder. Indeksleme işlemleri Google ve diğer arama motorları ile ilgili olup, Özel Hocalar olarak hiçbir arama motoru üzerinde yaptırım yetkimiz bulunmamaktadır.
 24. Yayınlanmak üzere özel ders talebi, özel ders ilanı ve üyelik hesabı oluşturan tüm üyeler, ilanlarının bu sitede ve Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında yayınlanmasını kabul eder.
 25. İsteyen herkes gerekli bilgilerini girip Mesaj Üyesi veya Talep Üyesi olarak sitemizde kayıtlı olan Normal ve Premium üyelerle mesajlaşabilirler. Gönderilen tüm mesajlar genel ahlak kurallarına ve hukuka uygun ve bu sitenin amacıyla bağdaşacak nitelikte olmalıdır. Aksi durumlarda sorumluluk tamemen mesaj sahibi üyeye aittir.
 26. Özel Hocalar sistemine doğrudan gelen özel ders talepleri, her seferinde kayıtlı olan en uygun üyelere yönlendirilir. Özel Ders Yönlendirme hizmeti sadece Normal Üyeler için belli bir ücrete tabidir.
 27. Özel Ders Yönlendirme hizmeti için belirlenen ücretin, yönlendirilen dersin yapılmaya başlaması koşuluyla ve en geç yönlendirme tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ilgili üye tarafından Özel Hocalar’ın belirttiği banka hesabına yatırılması gerekmektedir.
 28. Özel Ders Yönlendirme hizmeti Premium Üyeler için ücretsizdir. Özel Hocalar, hiçbir üyeye öğrenci, öğretmen ve özel ders bulma garantisi vermez.
 29. Üyeler arasında site üzerinden gönderilen mesajların teknik olarak iletiminin haricinde taraflar arasında veya bu taraflar ile 3. kişiler arasındaki hiçbir ilişkiye Özel Hocalar kesinlikle müdahil olmaz ve olması istenemez. Bu durumla ilgili Özel Hocalar sorumlu tutulamaz.
 30. Özel Hocalar, üyelerle ilgili bilgilerin herkese açık yayınlanmayan gizli kısımlarını yasal zorunluluklar haricinde hiçbir şekilde 3. kişi, kurum veya uygulamayla paylaşmaz.
 31. Kayıt formuna girilen bilgiler ve yüklenen profil fotoğrafları, formu dolduran kişi tarafından aksi belirtilmediği sürece bu sitede herkese ve paylaşıma açık şekilde yayınlanır. Ayrıca Özel Hocalar’a ait sosyal medya hesaplarında da herkese açık şekilde yayınlanabilir.
 32. Özel ders ilanı yayınlamak isteyen kişilerden, “Onaylı Profil” ve “Uzman Öğretmen” özelliklerinin aktif hale getirilmesi için gerekli doğrulamanın yapılması adına bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler hiçbir şekilde 3. kişilerle ve herhangi bir kurumla paylaşılmaz. Göndereceğiniz belgelerdeki tüm hassas bilgilerinizi gizleyerek gönderim yapabilirsiniz. Belge gönderimleriyle ilgili tüm sorumluluk belge gönderimi yapan kişilere aittir. Özel Hocalar gönderilen belgelerle ilgili hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 33. Özel Hocalar, sitede özel ders ilanı yayınlayan kişiler ile onlarla iletişim kuran veya kurmak isteyen kişiler arasındaki ilişkiye kesinlikle karışmaz. Bu kişiler kendi aralarında tüm anlaşmazlıklardan dolayı Özel Hocalar’ı hiçbir şekilde sorumlu tutamazlar.
 34. Bu Kullanıcı Sözleşmesinin, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetileceği, yorumlanacağı ve sonuçlandırılacağı, Özel Hocalar’ın her türlü kayıtlarının 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun 222. Maddesi anlamında kesin delil teşkil edeceği, her türlü uyuşmazlık ve ihtilaf vukuunda Ankara Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağı taraflarca beyan ve kabul edilmiştir.
 35. Özel Hocalar, önceden haber vermeksizin site kurallarına ekleme ve çıkarma yapma hakkına sahiptir.
 36. Bu sözleşmeyi kabul ettiğinizde bu sitede geçerli olan Gizlilik Politikasını ve Çerez Politikasını da kabul etmiş sayılırsınız.
 37. Bu siteyi ziyaret eden kişiler ve tüm üyeler bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sözleşmeyi kabul etmeyen kişilerin ozelhocalar.com sitesini kullanmamaları gerekmektedir.
 38. Tüm sorularınız için “destek@ozelhocalar.com” e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.